Tikkurilan Palloseura

Joulukuun 2025 kooste

Joulukuun 2025 kooste
31.12.2025

JOULUKUUN 2025 KOOSTE

Joulukuussa laitettiin pelit pakettiin ja oltiin ansaitulla joulutauolla loppukuu. Pelit lähtevät käyntiin kuitenkin jo heti tammikuun alussa, joten kauaa ei tarvitse olla ilman futista ja futsalia!

 

VUODEN VIIMEISET PELIT & HYVÄÄ JOULUMIELTÄ

Vuoden viimeisillä viikoilla pelattiin vielä useita harjoitusotteluita, ja futsalkausi oli täydessä vauhdissa. Mm. B1-pojat pelasivat aktiivisesti harjoituspelejä, ja PB2/B3-joukkue päätti vuoden kahdella harkkamatsilla. T2016-joukkueessa toteutettiin viikon huipennuksena potkuvalmennusta, ja T2014-pelaajat saivat mahdollisuuden ilahduttaa lähes 140 nuorempaa TiPS-futaria yhteisessä tapahtumassa – kiitos Oy Akowest Ab ja Kurre Westerlundin tuki!

 

ARVONTAA, KERÄYKSIÄ JA KIITOKSIA

Monella joukkueella oli joulukuussa käynnissä pienkeräyksiä, arvontoja ja joulukalentereita omilla Instagram-tileillään. Ja joulukuussa myös vietettiin Vapaaehtoisten päivää – lämmin kiitos kaikille TiPS:n vapaaehtoisille kuluneesta vuodesta!

 

UUSIA OLUSUHTEITA & PELAAJAREKRY

Harjoitteluolosuhteet paranevat entisestään vuoden 2026 alusta, kun saamme viikoittaiset vuorot uudessa Keinukallion Energia-Areenassa. Jalkapallo- ja yleisurheiluhalli tarjoaa erinomaiset puitteet laadukkaaseen harjoitteluun myös talvella. Lisäksi treenit käynnistyivät uudella remontoidulla Tikkurilan urheilupuiston tekonurmella, jonka valot on nyt myös saatu toimintaan.

Useat joukkueet etsivät uusia pelaajia. Esimerkiksi miesten edustusjoukkueella ja useilla juniorijoukkueilla on avoimia treenejä.

 

PALKINTOJA JA YHTEISTYÖTÄ

Tikkurilan Palloseuran kasvatti Oliver Antman valittiin Vuoden pelaajaksi 2025 – upea tunnustus hänen kovasta työstään ja kehityksestään. Lisäksi TiPS oli edustettuna pääyhteistyökumppaninsa Helmi Säästöpankin verkostoitumistilaisuudessa, jossa mukana olivat toiminnanjohtaja ja viestintävastaava.

 

LÄMPIMÄT KIITOKSET KULUNEESTA VUODESTA

Tikkurilan Palloseura kiittää sydämellisesti kaikkia toiminnassa mukana olleita vuodesta 2025. Yhdessä olemme luoneet turvallisen, innostavan ja tavoitteellisen ympäristön, jossa jokainen voi harrastaa omalla tasollaan!

Pääyhteistyökumppaneinamme jatkavat myös vuonna 2026:
Intersport Tammisto, Adidas ja Helmi Säästöpankki – lämpimät kiitokset tuesta ja yhteistyöstä!

 

Tikkurilan Palloseura toivottaa kaikille hyvää Uutta Vuotta 2026!