
Joukkue
Joukkueemme perustettiin syksyllä 2022, ja mukana on n. 30 innokasta pelaajaa kolmessa ikäluokassa. Pelaamme 5v5 kolmessa ikäluokassa, ja tarjoamme uusille pelaajille toimintaa heidän taitotasonsa mukaisesti, alkaen vasta-alkajista edistyneempiin pelaajiin.
Ovet ovat aina avoinna – tervetuloa mukaan!
Valmennus
Palkattu vastuuvalmentajamme vastaa joukkueen toiminnasta seuran määrittelemien toimintalinjojen, valmennuslinjan ja muiden ohjeiden mukaisesti.
Harjoittelemme kolme kertaa viikossa. Seuran tyttöjoukkueiden valmennuspäällikkö Daniel Antman osallistuu harjoituksiin kerran viikossa.
Maksut
Joukkueemme kuukausittainen toimintamaksu tälle kaudelle on 70 €/kk, sisältäen valmennuksen ja joukkueharjoitusten harjoitusvuorot. Myös pääkaupunkiseudun turnaukset ja pelit sisältyvät kuukausittaiseen toimintamaksuun.
Seuran jäsenmaksut näkee seurainfon kohdasta jäsenmaksut: https://tikkurilanpalloseura.fi/seura/seurainfo
Vakuutus on jalkapalloharrastuksessa pakollinen. Oma kilpailutoiminnan kattava vakuutus käy hyvin. Joukkueen kautta on myös mahdollista hankkia Palloliiton tarjoama vakuutus.
Palloliiton pelipassi tarvitaan sarjapeleihin ja turnauksiin osallistuessa. Ohjeet vakuutuksen ja pelipassin tilaamiseen saat infokirjeessä kokeilujakson päätyttyä.
Peli- ja harjoitusvarusteet
Oma pallo (koko 3)
Jalkapallokengät (tai alussa lenkkarit)
Säärisuojat (vakuutus edellyttää säärisuojien käyttöä)
Juomapullo
Lämpötilan mukainen vaatetus
Peliasu: https://tikkurilanpalloseura.fi/pelaajille/peli-ja-harjoitusvarusteet
Uudet pelaajat
Jos olette kiinnostuneita liittymään joukkueeseemme, olkaa yhteydessä vastuuvalmentajaan tai joukkueenjohtajaan. Joukkuetoiminnassa on kahden viikon ilmainen kokeilujakso. Sovi kokeilujakson aloituspäivä vastuuvalmentajan tai joukkueenjohtajan kanssa. Toivomme, että kokeilun myötä innostut futiksesta ja haluat jatkaa mukana.
Ilmoittaudu joukkueeseen alla olevasta linkistä, kun olet ensin ottanut yhteyttä joukkueenjohtajaan.

