Tikkurilan Palloseura

Tytöt 2014

Tytöt 8v8 / 9-14 vuotiaat

Joukkue

Joukkueemme on perustettu keväällä 2021 ja mukana on reilu 20 innokasta pelaajaa. 2014 tytöt pelaavat 8vs8 sarjoja (talviliiga, futsal, piirinsarja) kahdella tasolla. Olemme erinomaisella joukkuehengellä varustettu laadukas, toimiva ja aktiivinen porukka!

Valmennus

Kaudella 2025 joukkueen valmennuksesta vastaa valmennuspäällikkö Daniel Antman yhdessä kokeneiden apuvalmentajien kanssa.

Harjoittelemme kolme kertaa viikossa, maanantaisin, keskiviikkoisin ja torstaisin. Lisäksi tarjolla on lisäharjoittelua seuran puolesta talvisin Taitoklinikan toimesta ja osa 2014 tytöistä käy 2012-13 tyttöjen harjoituksissa kerran viikossa.

Uudet pelaajat

Voimme tarjota uusille pelaajille oman tason mukaista toimintaa, vasta-alkajista edistyneempiin pelaajiin. Voit olla jo pidempään pelannut pelaaja joka haluaa kehittyä eteenpäin tai vasta harrastusta aloittava pelaaja, meiltä löytyy sopiva ryhmä juuri sinulle!

Jos olette kiinnostuneita liittymään joukkueeseemme, olkaa yhteydessä valmentajaan tai joukkueenjohtajaan. Kokeilujakso on kaksi viikkoa.

Voit seurata joukkuetta Instagramissa @tipst2014

 Ilmoittaudu joukkueeseen alla olevasta linkistä, kun olet ensin ottanut yhteyttä joukkueenjohtajaan

Ilmoittaudu mukaan